Runecast

Runecast platformu, kesintileri proaktif olarak önlemenize, riskleri azaltmanıza ve gerekli güvenlik standartlarına uymanızı sağlamanıza yardımcı olur. Patentli kural motoru, endüstri bilgi kaynaklarını makine tarafından okunabilir verilere dönüştürür. Bu veriler Runecast platformunda işlenir ve daha sonra ortamlarınızı gizli sorunlar, en iyi uygulamalardan sapmalar ve seçtiğiniz güvenlik çerçevelerine uyumsuzluk açısından tarar. Platform, endüstri standardı bir OVA olarak veya Bulut ve Kubernetes dağıtımları aracılığıyla kullanılabilir ve dakikalar içinde eyleme geçirilebilir içgörülerle çalışmaya başlayabilirsiniz.

SORUN ÖNLEME

AWS, Azure, GCP, Kubernetes, OS ve VMware altyapıları için bilinen sorunlara, en iyi uygulama pratiklerine, güvenlik açıklarına ve güvenlik uyumluluk standartlarına karşı ortamınızı konfigürasyon sorunları açısından sürekli olarak kontrol eder.

ORGANİZASYONLAR

Departmanlara ve bölgelere göre ayrı ekip görünümleri, tek bir platform üzerinden ekip yönetimi ve raporlama sağlar.

KNOWN EXPLOITED VULNERABILITIES (KEVs)

CISA KEV kataloğuna göre, aktif olarak istismar edildiği bilinen güvenlik açıklarına odaklanın.

TAMAMEN ŞIRKET IÇINDE VEYA BULUTTA ÇALIŞIR

Tüm analizler ya bulutta ya da Runecast Analyzer cihazında yerel olarak çalıştırılır. Veri merkezinizin dışına hiçbir veri gönderilmez ve veri koruması sağlanır. Ayrıca, güncellemeler internet bağlantısı tamamen kesilmiş olarak da çalışabilir. İnternete bağlıysanız, güncellemeleri çevrimiçi havuzundan otomatik olarak çekebilirsiniz.

LOG ANALİTİĞİ

Sorunlar için ESXi ana bilgisayar ve VM günlük dosyalarını izler ve sorunları hızlı bir şekilde nasıl çözeceğinizi gösterir.

YÜKSELTME SIMÜLASYONLARI

Daha hızlı yükseltme planlaması için donanımınızı, sürücülerinizi ve firmware’inizi ESXi’nin mevcut ve yukarı akış sürümlerine göre doğrular.

GÜVENLİK UYUMLULUĞU

BSI ITGrundschutz, CIS CSC, CISA, Cyber Essentials, DISA STIG, Essential 8, GDPR, HIPAA, ISO 27001, KVKK, NIST, PCI-DSS, VMware Security Configuration Guide, Kubernetes Hardening Guide, PowerShell best practices, Common Vulnerabilities and Exposures (CVEs) ve iç denetim ihtiyaçlarınız için özelleştirilmiş kontrollere karşı uyumluluğunuzu proaktif olarak denetler. Runecast Analyzer hem vSphere hem de AWS için CIS Sertifikalıdır.

YAPILANDIRMA KASASI

AWS, Azure, GCP, Kubernetes, OS ve VMware için mevcut konfigürasyonlar hakkında raporlar. Ana bilgisayarların ve işletim sisteminin tutarlı olmasını sağlamak için baseline oluşturun ve ardından yöneticiler tarafından gerçekleştirilen eylemler için tam hesap verebilirliğe sahip, uyumlu bir ortam için zaman içinde konfigürasyon değişikliklerini izleyin.

DÜZELTME KOMUT DOSYALARI

Runecast giderek artan sayıda bulgu düzeltme eylemleri sunar ve yeniden yapılandırmayı gerçekleştirmek için özelleştirilmiş komut dosyasını indirmenize olanak tanır. Bazı kurallar birden fazla düzeltme seçeneği sunar, örneğin PowerCLI ve Ansible.