Hastane İzleme Ve Yönetim Çözümü

Dijital hale getirilen hastanelerde, bilgi sistemleri ve hastane uygulamaları birbiriyle bütünleşik olarak çalışmaktadır. Bu sayede her türlü tıbbi cihaz, kurulan sistem sayesinde ağlar ve sensörler aracılığıyla bilgi alışverişinde bulunur. Buna ek olarak, akıllı bina teknolojisiyle birleşen sistemlerde, hastane yönetim uygulamaları eksiksiz işlerken aynı zamanda çevresel sistemlerin de önemi artmıştır.

HBYS, Radyoloji, PACS ve Acil yönetimi gibi hastane uygulamalarının çalışabilirliğini ve performansını ölçümleyerek sistemlerin sağlıklı çalıştığının gözlemlenmesi gerekmektedir. Ama sadece bu yeterli değildir, Elektrik, İklimlendirme ve Barkod Etiketleme gibi çevresel sistemlerinde kesintisiz hizmet vermesi, doğru bir şekilde çalışması ve bir sorun anında ilgili ekibe anında çağrı açılması gerekir.

Duosis Hastane İzleme ve Yönetim Çözümleri’nde iş servislerinin ve çevre birimlerin hizmet seviyesi ve performansları gözlemlenmekte olup problem yaşandığında sorunun hızlıca çözülmesi için e-mail, sms gibi notifikasyon uyarı mesajları ile bildirim yapılmaktadır. Bu çözümler ile hastanede hizmet veren HBYS veya servis entegrasyon hizmetlerinin hizmet seviyeleri ölçümlenip raporlanabilmektedir. Böylelikle hizmet kalitesi, operasyonel verimlilik, bakım kalitesi ve en önemlisi hasta (ve çalışan) memnuniyeti artmaktadır.