Predictive Analytics

Günümüz IT teknolojilerinde, Event olgunluğunun yanı sıra, artık analiz için Event + Log + Metrik’lerin Big Data platformunda toplanarak üzerinde koşturulan uygulamalarla birlikte Predictive Analiz ve Anomaly Detection (Anomali Tespiti) yapılmaktadır.

Bu Big Data platformunda, gerçek zamanlı performans verileri arasında analiz gerçekleştirmenin yanı sıra, topology korelasyonu ile servis üzerindeki etkisi ölçümlenebilmektedir.

Anomali tespiti, operatörleri anormal aktivitelere proaktif olarak uyarır ve ekibinizin gereken önceliği kazanmasına yardımcı olmak için yüz milyonlarca kayıttan en alakalı bilgileri ortaya çıkarır.

Analitik ile kazanımlarınız

Gelişmiş makine öğrenmesi

Olaylar, günlükler, topoloji ve herhangi bir ölçüm dahil olmak üzere hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış tüm verilerinizi kaldırarak BT operasyon analizinizin eksiksiz olmasını sağlar.

Tahmine dayalı analitik

Makine öğrenme algoritmaları, gelecekteki performansı tahmin etmek için veri desenlerini ve mevsimselliği dikkate alarak bazelleri otomatik hesaplar.

Anomali uyarısı

BT sorunlarının, performansın taban çizgisini aştığını bildiren gerçek zamanlı, sezgisel uyarılarla son kullanıcıları etkilemesini önlemeye yardımcı olur.

Sorun kaynağı çözümlemesi

Trendleri tanımlar. Time Machine verilerinin oynatılmasıyla ve açık, sezgisel kontrol panelleriyle BT sorunlarını dakikalar içerisinde belirler.

Günlük ve etkinlik analizi

Bilinen ve bilinmeyen veriler arasında otomatik analiz yapar, gürültüyü filtreler, ilgili kümeleri belirler ve anormal davranışı tanımlamak için metni analiz eder.

Arama ve dizin

Dahili zeka ile gerçek zamanlı olarak milyonlarca veri alanını arar, toplar ve dizine ekler.