Vertica

Gelecek, hızlı olana aittir.

Vertica, altyapıdan bağımsız olarak en hızlı, ölçeklenebilir, gelişmiş analitik platformunu sunar.

Vertica, büyük ölçüde ölçeklenebilir bir mimariye dayalı event ve zaman serilerini kapsayan, geniş analitik fonksiyonlar seti, pattern matching ve coğrafi-veri ve de makine öğrenim platformu sağlayan veritabanı çözümüdür.

Vertica, bu güçlü işlevleri en büyük ve en zorlu analitik iş yüklerine kolayca uygulamanızı sağlar. Dolayısıyla sizi ve müşterilerinizi, piyasadaki herhangi bir analitik veri ambarından daha hızlı tahmine dayalı iş öngörüleri ile donatır.
Vertica, bulut platformlarda ve şirket içi veri merkezlerinde birleşik bir analitik platformu sağlar ve sizi, herhangi bir verinizi taşımaya zorlamadan bulut nesne depolamasına ve HDFS’ye entegre eder. Size, herhangi bir BI/ETL aracını kullanma, Hadoop motorunda SQL olarak çalıştırma ve ölçeklenebilir tahmine dayalı analitikten yararlanma gücü verir. 

Tahmine dayalı analitik sürecinin tamamını desteklemek için kapsamlı bir yerleşik gelişmiş analitik, makine öğrenimi işlevleri ve algoritmaları kitaplığı içerir.
Eski sistemlere kıyasla 10-50 kat daha hızlı performans sunan Vertica ile en büyük veri hacimlerini ve en zorlu iş yüklerini işlemek için ilk günden itibaren tasarlanmış bir platformla ölçek, performans ve kapasite kısıtlamalarını ortadan kaldırın.

50 kat daha hızlı analitik ile ne elde edebilirsiniz?

Kütlesel Paralel İşleme Yapısı

MPP teknolojisi çok sayıda işlemcinin ya da birden fazla sunucunun aynı amaca hizmeti için tasarlanmış bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde query’leriniz daha performanslı çalışmaktadır.

Sütun Tabanlı Depolama

Yalnızca gerekli verileri okuyarak geleneksel satır tabanlı depolama sistemlerine göre sorgu hızını artırabilirsiniz.

Gelişmiş Sıkıştırma

Vertica, kendine özgü sıkıştırma algoritmaları sayesinde disk alanını ihtiyacını %90 azaltarak maliyetleri düşürür.

Optimize Edilmiş Öngörüler

Analitik’te sık kullandığınız verileri optimize etme ve performansı artırmanız için projections’lar oluşturmanıza olanak sağlar.

Gelişmiş Ekosistem Entegrasyonları

Vertica, mevcut veri altyapınızla çalışır.

Bunun yanı sıra, en sık kullanılan donanım, public bulutlar, açık kaynak araçları, popüler programlama dilleri ve diğer kurumsal çözümlerle entegre edebilirsiniz.